MENÜ

Hajhosszabbítás

Póthaj ápolása

Azok a nők, akik hajhosszabbítás, illetve hajdúsítás révén szeretnének esztétikusabb külsőt kölcsönözni maguknak, még a hajhosszabbítás előtt érdemes tájékozódniuk.
Van pár dolog, amit feltétlenül tudni kell, többet között azt, hogyan kell ápolni a póthajat.
A haj ápolása teljesen más értelmet nyer, ha póthajat visel valaki. Tisztában kell lenni azzal a ténnyel, hogy a hajápolás sokkal több időt vesz igénybe naponta, mint a hajhosszabbítás előtt.

Azok számára, akik nem törődnek másként a hajukkal hajhosszabbítás után, nem sokáig lesz szép a hajuk, hiszen az pillanatok alatt tönkremegy, továbbá a viselőjének a saját haját is tönkreteheti.
Éppen ezért érdemes felkészülni eszközökkel, ápolószerekkel egy új ápolási módra, valamint érdemes kissé átszervezni a napirendet, hiszen reggelente valamivel több időbe telik a frizura elkészítése.
Mivel a hajhosszabbítás nem túl olcsó, ezért nem érdemes hetek alatt tönkretenni a drága pénzen megvásárolt póthajat. Csak abban az esetben van értelme a hajhosszabbítás műveletének, ha valaki képes arra, hogy több időt foglalkozzon külsejével, ebben az esetben a hajápolással.
Ebben a menüpontban lesz szó az eszközökről, az ápolószerekről, valamint azokról a tevékenységekről, melyeket hajhosszabbítás után nem igazán tanácsos tenni.
Ezen túl néhány jó tanács és tévhit is közzé lesz téve annak érdekében, hogy a hajhosszabbítás után a lehető legtöbb ideig szép maradjon a beillesztett póthaj.
Nem érdemes elhanyagolni a hajápolás naponta kötelezően ismétlendő feladatait, hiszen azzal oly mértékben lerontható a minőség, hogy akár egy hónap elmúltával el kell távolítani a hajhosszabbítás révén felkerült póthajat.
Feltétlenül meg kell érteni azt, hogy a beillesztett póthaj élettelen haj, tehát egész másféle ápolást igényel, mint a saját hajunk.
Azok számára, akiknek nincs naponta plusz fél órájuk hajhosszabbítás után, annak ápolására, azok jobban teszik, ha inkább elállnak a hajhosszabbítás gondolatától.
Némely fodrász azzal áltatja a vendégeit, hogy naponta csupán egy-két perc pluszt jelent a póthaj ápolása, ám ez nem igaz, muszáj vele törődni, hogy szépsége maradandó legyen.
A tevékenységekről és ápolószerekről érdemes egy rövid listát készíteni, és jól látható helyre kifüggeszteni, hogy véletlenül se merüljön feledésbe egy-egy fontos mozzanat a hajápolás során.

Póthaj fésülése

Hajhosszabbítás után tilos azokat a fésűket és hajkeféket használni, mint amiket kizárólag saját hajra használtunk. A póthaj fésüléséhez speciális hajkefére van szükség, melynek igen puha a sörtéje, valamint nem egyforma hosszúságúak a szálai. Ilyen hajkefét főként olyan üzletekben lehet vásárolni, ahol póthajat, illetve póthaj ápolásához szükséges kozmetikumokat árusítanak. Hajhosszabbítás után naponta legalább kétszer kell a hajat kifésülni. Mindezt nem szabad elkapkodni, hiszen a póthajat tilos tépni.
Hajhosszabbítás után kizárólag lágy mozdulatokkal szabad fésülködni. Nem szabad átfésülni, főként durván nem, az illesztési pontokat, mert elmozdulhatnak.
Az illesztések megóvása érdekében egyik kézzel tartani kell az éppen fésült tincseket és óvatosan ellen mozdulattal kell biztosítani, hogy az illesztéseket ne érje kár.
Minden reggel és minden este át kell fésülni a hajat lágyan, de alaposan, különben berasztásodik, és kezelhetetlenné válik, továbbá nem valószínű, hogy visszaállítható eredeti állapotába.
A fésülés elmulasztása miatt keletkező bolyhok nem igazán tüntethetők el később, így a hajhosszabbítás értelmét veszíti, hiszen sokkal kevésbé lesz esztétikus, mint előtte volt.

Hajmosás

Hajhosszabbítás után a hajmosás szokásokat is át kell alakítani, és erőteljesen figyelni kell arra, hogy ne károsodjon se a póthaj, sem az illesztések

Hajmosás gyakorisága

Azok számára, akik eddig naponta mostak hajat, vissza kell fogniuk magukat, mert hajhosszabbítás után erre már nem adódik lehetőségük.
A póthaj minősége, valamint az illesztések nem bírják a folyamatos megterhelést, ezért a javasolt időintervallum a 4, de sokkal inkább a 6 nap. Ennél gyakrabban tilos hajat mosni.

A víz hőmérséklete

Másik nagyon fontos tudnivaló, hogy hajmosás esetén közepes hőmérsékletű vizet szabad csak használni. A forró víz károsítja a póthajat és az illesztések is elengedhetnek.
Fontos tudni, hogy a póthaj nedvszívó képessége igen magas, ezért hajmosáskor a lehető legkevesebb vizet szabad csak használni. A megfelelő módszer, a rövid ideig tartó hajmosás.

A helyes pozíció

Aki eddig kádba vagy mosdóba hajolva mosta a haját, annak ezen változtatni kell, ugyanis a haj sokkal jobban kócolódik, valamint erősebb megterhelésnek van kitéve.
A helyes pozíció az ülő vagy álló helyzetben való hajmosás a zuhany alatt.

Sampon

Hajhosszabbítás után nem minden sampon alkalmas a hajmosásra, és ezen nem érdemes takarékoskodni, hiszen egy-két ezer forint különbözet nem éri meg, hogy tönkremenjen a póthaj, vagy elengedjenek az illesztések.
Alaposan meg kell nézni a sampon összetevőit, figyelni kell arra, hogy semmiképpen ne tartalmazzon kőolajat vagy alkoholt, mert ezek oldják a keratint, és ennek révén az illesztések tönkremehetnek.
Manapság nagy divatja van a gyümölcsolajos, illetve gyümölcssavas termékeknek, mely valóban jót tesz a hajnak, kivéve hajhosszabbítás után. Ezek a termékek roncsolják a póthajat, ezért ajánlatos kerülni ezeket.

Hajmosás utáni ápolás

A hajbalzsam minőségére különösen oda kell figyelni hajhosszabbítás után. Mivel a póthaj tulajdonképpen élettelen haj, ezért speciális ápolást igényel.
A legjobb balzsam az, mely jojoba olajat tartalmaz, ezen kívül a szilikon, illetve keratin tartalmú balzsamok is nagyszerű hatással vannak a póthaj ápolására.
A két perces zuhany alatti balzsamozást el kell felejteni. Hajhosszabbítás után a legjobb megoldás, ha negyed órán át tartjuk hajunkon a balzsamot. Ettől a póthaj élettel teli hatást fog mutatni, valamint könnyen fésülhetővé válik.
A hajbalzsam tekintetében is kerüljük az alkohol és kőolaj tartalmú balzsamokat, mivel ez a póthajra is káros hatással van, valamint a keratint is oldja, mely által az illesztések elengedhetnek.
A hajbalzsamon kívül lehet használni különböző ápoló spray-ket, melyek közül azok a legjobbak, melyek keratint vagy szilikont tartalmaznak, ezek nagyon jó hatással vannak a póthaj minőségének megőrzésére.
Véletlenül se használjunk normál hajra gyártott hajolajat, mert azok roncsolják a póthajat és a keratinos illesztést.
A legjobb és legbiztonságosabb módszer, ha kifejezetten hajhosszabbítás utánra való, erre kifejlesztett kozmetikumokat szerzünk be, mert az teljesen biztos, hogy jót tesz a póthajnak, és nem roncsolja azt.
Nem érdemes vaktában kísérletezni, hiszen teljesen tönkreteheti a hajhosszabbítást. A roncsolás akár olyan mértékű is lehet, hogy le kell szedetni a beillesztett póthajat, esetleg magától lejön, ha az illesztések elég nagy mértékben károsodnak.

Hajszárítás

A legjobb megoldás, ha hagyjuk a hajat magától megszáradni, így teljesen biztosan nem roncsolódik.
Amennyiben a hajformázás mindenképpen szárítást kíván, azt akkor tegyük, amikor már éppen nedves a haj.
Hajmosás után legalább 20 percig tilos hajat szárítani, mivel a póthaj így képtelen kipárologtatni magából a vízmennyiséget.
Nagyon ügyelni kell a hajszárítás hőmérsékletére, véletlenül se szárítsuk a póthajat forró levegővel. A póthajat és a keratinos illesztést is roncsolja a forró levegő.
Mindezt figyelembe véve, a hajmosásra érdemes normál mennyiségű időt rááldozni, hiszen a kapkodás és rohanás ahhoz vezethet, hogy túl kevés ideig marad rajta az ápolószer, valamint túl korán és gyorsan fogunk neki a hajszárításhoz.
Ebből adódóan, a haj minősége rohamosan romlani kezd, és teljesen biztos, hogy nem marad esztétikus két-három hónapig, mint amire hajhosszabbítás esetén számítunk.

Hajformázás

Előző írásban már esett szó arról, hogy nagyon óvatosan kell a hajformázást végezni. Elsősorban a hőmérsékletre és az ápolószerekre kell nagyon odafigyelni, mert ezek a leginkább roncsoló hatásúak.
A túl forró hajszárító teljesen tönkreteheti a póthajat, és az illesztések is elengedhetnek, ezért érdemes odafigyelni erre, és csak langyos levegőre állított hajszárítóval szárítani.
Nyilvánvaló, hogy hajhosszabbítás után sokkal hosszabb ideig tart a hajformázás, ám mégis érdemes az időt befektetni, hiszen ezzel adódik lehetőség arra, hogy a póthaj minőségét megóvjuk.
A hajvasalás nem lehet mindennapi tevékenység, mert még a legjobb minőségű hajvasaló is tönkreteheti a póthajat, ha túl gyakran van kitéve ennek a hőhatásnak.
A legjobb megoldás, ha hetente csak egyszer, maximum kétszer van a haj vasalva.
Ugyanez vonatkozik a hajsütésre is, hiszen ugyanolyan hőhatásról beszélünk, mint a hajvasaló esetében.
Tilos tüskés hajsütőt használni, mivel ez tépheti a hajat, valamint erőteljesen kiszáríthatja, szálasíthatja azt.
Amennyiben valaki rendszeresen használ hajvasalót hajhosszabbítás után, akkor érdemes gyakran hajvégápoló szereket alkalmazni, melyre ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a samponra és balzsamra.
Nem lehet alkohol vagy kőolaj tartalmú, valamint kerüljük a gyümölcssavas készítményeket.
Legjobb megoldás, ha olyan hajvégápolót alkalmazunk, mely kifejezetten póthajra van kifejlesztve. Igaz, hogy kicsit nagyobb befektetést kíván, ám még mindig eltörpül amellett a költség mellett, ha időnek előtte kell a hajhosszabbítás műveletét megismételni.
Nagyon fontos tudnivaló, hogy a hajvasaló nem érheti a keratinos hőillesztést, mert hő hatására az oldódik, tehát óvatosan bánjunk a hajformázó eszközökkel és kerüljük a haj tövét, illetve az illesztések helyét.

HA EZEKET A HASZNÁLATI TANÁCSOKAT FIGYELEMBE VESZED AKKOR SEMMI GONDOD NEM LESZ A PÓTHAJJAL !

SZERETNI FOGOD

HA NEM ÍGY KEZELED ALIG FOGOD VÁRNI,HOGY LESZEDJÉK !

 

 

 

 

Asztali nézet